Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Zábava a adrenalín

Tarzania - lanový park Jasná
Tarzania – lanový park Jasná

Tarzania – Lanový park Jasná

Ak sa nebojíte výšok a odvahy máte na rozdávanie, potom pri dovolenkových potulkách nevynechajte návštevu lanového parku Tarzania. Nájdete ho v Jasnej pod Chopkom, v blízkosti hotela Ostredok. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 metrov nad zemou. Nájdete tu adrenalínové potešenie pre všetkých členov vašej rodiny.

Oplatí sa vedieť: Lanový park je postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. TARZANIU môžete vyskúšať v lete aj v zime. Určená je všetkým tým, ktorý si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok.

Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 281 metrov
Červená (dlhšia) trasa meria 396 metrov
Detská trasa meria 62 metrov

Web: www.tarzania.sk

Letná bobová dráha (zdroj: ziarce.sk)
Letná bobová dráha (zdroj: ziarce.sk)

Letná bobová dráha

V Demänovskej doline sa počas obdobia letný mesiacov môžete zabaviť na bobovej dráhe, jedinej atrakcie svojho druhu v oblasti Liptova. Nachádza sa v neďalekej Demänovskej doline a jazdu na najstrmšej bobovej dráhe na Slovensku si užijú nie len malí ale aj veľkí návštevníci Liptova. Dostupná je peším turistom ale aj milovníkom cyklistiky. Vyskúšate?

Oplatí sa vedieť: Bobová dráha v Demänovskej doline má celkovú dĺžku 1000 metrov. Na trati sa nachádza 16 zákrut, 6 terénnych skokov a počas jazdy prechádzate cez 2 umelo vytvorené drevené rampy. Najrýchlejší jazdci dosahujú maximálnu rýchlosť až 40 km/h, ktorú ešte umocňuje strmosť samotnej trate, ktorá ma celkové prevýšenie 120 metrov. Na štart vás pohodlne vyvezie lyžiarsky vlek. V samotnom bobe ste pripútaní bezpečnostným pásom a rýchlosť jazdy kontrolujete jednoduchým pohybom ovládacej páky.

Web: www.ziarce.sk