Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Kúpanie

Letné termálne kúpalisko TERMAL raj (zdroj: sorea.sk)
Letné termálne kúpalisko TERMAL raj (zdroj: sorea.sk)

Letné termálne kúpalisko TERMAL raj

Letné dni vedia byť poriadne horúce aj na horách. Plavky by preto mali byť súčasťou vašej dovolenkovej výbavy. Ak sa vám totiž zažiada schladiť sa v plaveckom bazéne, vylihovať na slnku a bezstarostne si užívať slnkom zaliate dni, len 23 kilometrov od Nižnej Boce nájdete letné termálne kúpalisko TERMAL raj.

Bazény: plavecký bazén (50 m dlhý, 18 m široký, hĺbka vody od 80 do 180 cm, teplota vody od 26 °C do 28 °C),relaxačný – kľudový bazén, bazén s fontánkou,detský bazén

Ďalšie aktivity: plážový volejbal, minigolf, detské ihrisko, stánky s občerstvením, bezplatné parkovisko pri kúpalisku

Zaujímavosti: Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku (35 litrov/sekundu). Bazény sú napustené prameňom Rudolf s teplotou vody 28,2 °C. Termálna voda má dokázateľne liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové ba aj choroby srdca a ciev.

Web: www.sorea.sk

Kaďa v Liptovskom Jáne (zdroj: planetslovakia.sk)
Kaďa v Liptovskom Jáne (zdroj: planetslovakia.sk)

Prírodná Kaďa

Príďte si vyskúšať netypickú kúpačku v prírodnom prameni zvanom Kaďa, situovanom na južnom okraji obce Liptovský Ján. Kúpanie v ňom predstavuje akýsi prírodný perličkový kúpeľ. Voda v Kadi je teplá, má okolo 20 °C, vďaka čomu sa môžete jej blahodarným účinkom oddávať i v zime.

Oplatí sa vedieť: Kaďa, ako ju volajú domáci, je prírodný kráter s priľahlým bazénom, v ktorom vyviera silno mineralizovaná termálna voda s dokázateľnými liečivými účinkami pri reumatických chorobách, ochoreniach ženských orgánov, kožných ochoreniach či chorobách pohybového ústrojenstva.

Zaujímavosti: V blízkosti Kade sa nachádza prístrešok s výverom termálneho prameňa Teplica, v ktorom si tunajšiu liečivú vodu môžete načerpať do fliaš.

Otváracie hodiny: prameň je voľne prístupný verejnosti
Vstupné: zadarmo
Viac informácií: www.planetslovakia.sk