Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Lyže a snowboard

Ski centrum Bačova Roveň (zdroj: spoznajliptov.sk)

Ski centrum Bačova Roveň

Príďte prevetrať lyže a dosýta sa vyblázniť do obľúbeného Ski centra Bačova Roveň.  Nachádza sa v obci Vyšná Boca, priamo na ceste I/72 pod sedlom Čertovica. V stredisku sú lyžiarom a snowboardistom k dispozícii upravené trate, ktoré zvládnu skúsení i začínajúci jazdci. Vládne tu pohodová a rodinná atmosféra, ktorú nájdete len v menších lyžiarskych strediskách. Žiadny zhon ani preplnené svahy, len krásna nízkotatranská príroda a výhľad na Vysoké Tatry pod bielou perinou.

Zjazdovky: Lyžovačku pre každého zabezpečia 3 svahy s lyžiarskymi traťami so všetkými stupňami obtiažnosti: pretekárska (čierna s dĺžkou 1,45 km a prevýšením 360 metrov), amatérska (červená s dĺžkou 1,35 km a prevýšením 290 metrov) a detská (modrá s dĺžkou 160 metrov a prevýšením 40 metrov).

Služby: lyžiarska škola, umelé zasnežovanie, ski servis, požičovňa lyží a snowboardov, bufet, parking, reštaurácia a ubytovanie v hoteli Barbora

Web: www.bacovaroven.sk

Ski centrum Čertovica (zdroj: snow-online.com)
Ski centrum Čertovica (zdroj: snow-online.com)

Ski centrum Čertovica

Lyžiarske stredisko Čertovica leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Len čo vystúpite na parkoviskách z auta, ste na lyžiarskych svahoch. Sústredených je tu 5 lyžiarskych vlekov, sedem lyžiarskych svahov o dĺžke 12 km s mechanickou úpravou snehu a udržiavané bežecké trate. Najfrekventovanejšie lyžiarske svahy sú umelo zasnežované v dĺžke 1,5 km. Ski centrum Čertovica je ideálnym miestom nielen na lyžovanie, ale aj na snowboard, je východiskom na lyžiarske túry a skialpinizmus.

Zjazdovky: Tatrapoma H130 Čertova svadba (dĺžka 850 metrov, možnosť lyžovania či snowboardingu na stredne ťažkých a ťažkých zjazdovkách), Tatrapoma H60 Do sedla (dĺžka 550 metrov s červenou zjazdovkou), Tatrapoma P350 a EVP100 Detský (dĺžka 100 metrov, ľahký svah určený deťom a začiatočníkom)

Služby: umelé zasnežovanie, ski servis, požičovňa lyží a snowboardov, bufety, parking, reštaurácie a ubytovanie v bezprostrednej blízkosti lyžiarskych svahov

STIV Čertovica (zdroj: onthesnow.sk)
STIV Čertovica (zdroj: onthesnow.sk)

STIV Čertovica

Vychýrená lokalita je hlavným lákadlom strediska STIV Čertovica. Učupené je v srdci Nízkych Tatier, v sedle Čertovica v nadmorskej výške 1 238 m.n.m. Svahy na severnej strane Nízkych Tatier sú cieľom mnohých vyznávačov zimných športov od lyžiarov, cez snowbardistov až po skialpinistov. Tí si pochvaľujú upravené zjazdovky zaliate slnkom, minimálne až žiadne čakacie doby a okulahodiacu okolitú krajinu pokrytú snehom. Celková dĺžka zjazdoviek je 5,5 km. Stredisko vyhovuje obzvlášť rodinám a skupinkám priateľov, v ktorom môže každý lyžovať svojím tempom a pritom sú stále spolu.

Zjazdovky: veľký vlek (TATRAPOMA H100, v dĺžke 450 metrov ponúka možnosť lyžovania či snowboardingu na dvoch zjazdovkách strednej obtiažnosti), malý vlek (EPV 300, v dĺžke 120 metrov s prislúchajúcou zjazdovkou ľahkej obtiažnosti je určný deťom a začiatočníkom)

Služby:  umelé zasnežovanie, lyžiarska škola, ski servis, požičovňa lyží a snowboardov, bufety, parking, reštaurácie a ubytovanie v bezprostrednej blízkosti  lyžiarskych svahov

Web: www.certovica.sk

Ski centrum Mýto (zdroj: skimyto.sk)
Ski centrum Mýto (zdroj: skimyto.sk)

Ski centrum Mýto

Obľúbeným cieľom dovolenkárov počas zimných mesiacov je Ski centrum Mýto, ktoré sa nachádza v 20 km vzdialenej obci Mýto pod Ďumbierom. Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier vo výške 580 m.n.m. Svojou náročnosťou uspokojí lyžiarov začiatočníkov, rodiny s deťmi, ako aj pokročilých lyžiarov. Prepravu na svahu zabezpečuje nová štvorsedačka s kapacitou 2 000 osôb/hod., takže sa nemusíte obávať ubolených nôh, ani dlhých čakacích dôb. Upravená trate s unikátnymi vyhliadkami na Nízke Tatry, Chopok, ako aj na Ďumbier, sú ideálnym spojením športu a zážitku v zimnej prírode.

Zjazdovky: pohodlnú lyžovačku zabezpečuje nová štvorsedačka a 3 ďalšie vleky.

Služby: reštaurácia, bufet, lyžiarska škola, požičovňa lyží a snowboardov, ski servis, možnosť ubytovania, parkovisko, umelé zasnežovanie

Web: www.skimyto.sk

Jasná Nízke Tatry (zdroj: jasna.sk)
Jasná Nízke Tatry (zdroj: jasna.sk)

Jasná Nízke Tatry

Ak chcete lyžiarsku sezónu poriadne roztočiť, zamierte do strediska Jasná Nízke Tatry, najväčšej lyžiarskej arény s výbornými podmienkami pre zimné športy. Severná a južná strana Chopku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko má 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných aj pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 30 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freerideových zónach a v skvelom snow parku. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla.

Zjazdovky: na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov.

Služby: reštaurácie, bufety, lyžiarska škola, požičovňa lyží a snowboardov, ski servis, umelé zasnežovanie,  možnosť ubytovania, večerné lyžovanie, parkovisko, Fun arena, Happy End Music Club, športové potreby, úschovňa

Web: www.jasna.sk