Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Podujatia

Folklórny festival Východná (zdroj: festivalvychodna.sk)
Folklórny festival Východná (zdroj: festivalvychodna.sk)

Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná si zaslúži, aby ho navštívil každý, koho korene sú späté so Slovenskom. Keď sa v čase podujatia budete nachádzať v Nižnej Boci, stojí viac ako za to festival navštíviť. Návrat k tradíciám, oprášenie starých zvykov, ľudová hudba, tance a farebné vyšívané kroje. Nikdy nebudete tak pyšný na fakt, že ste Slovák, ako keď sa usadíte v amfiteátri vo Východnej a vychutnáte si všetku tú krásu na pódiu.

Oplatí sa vedieť: Ide o najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou u nás a zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi priemerne 1400 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa na tomto festivale každoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. Veľmi významná a účastníkmi vítaná je účasť ľudových remeselníkov, výrobcov a umelcov.

Zaujímavosti: Festival sa uskutočňuje každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v turisticky hojne navštevovanom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier, v rázovitej a na ľudové tradície bohatej obci Východná.

Web: www.festivalvychodna.sk