Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Nižnobocký Spravodaj

Spustili sme virtuálny cintorín

V spolupráci so spoločnosťou 3WSlovakia s.r.o. sme pripravili projekt virtuálneho cintorína. Občania obce Nižná Boca, širšia verejnosť a návštevníci z celého sveta tak môžu nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a fotografiu náhrobku, prípadne zapáliť virtuálnu sviečku.

Čítať viac

Akcia Čisté Slovensko

Obec Nižná Boca organizuje brigádu na vyčistenie katastra od odpadkov v rámci akcie Čisté Slovensko, ktorú vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR.

Čítať viac

Pozvánka: Slovenský deň kroja 2022

Spoločnosť STAR production s.r.o. si vás dovoľuje čo najsrdečnejšie pozdraviť a s veľkou úctou pozvať na piaty ročník ojedinelého podujatia zameraného na šírenie tradícii s názvom SLOVENSKÝ DEŇ KROJA, ktorého história sa začala písať v roku 2018 s cieľom pripomenúť si pamiatku prof. Ing. Štefana Nosáľa umeleckého vedúceho a choreografa umeleckého súboru Lúčnica a ktorý sa uskutoční 1. septembra 2022 na Námestí SNP v Banskej Bystrici.

Čítať viac

Verejná dobrovoľná zbierka

Obecné zastupiteľstvo obce Nižná Boca vyhlasuje dobrovoľnú zbierku za účelom vyzbierania peňažných prostriedkov na opravu pomníkov obetí 2. svetovej vojny, ktoré boli zavraždené 25. 11. 1944. Vyzbierané peniaze budú použité na výrobu pamätnej tabule s menami obetí na pomník v Malužinej a na opravu písma na pomníku v Liptovskom Hrádku.

Čítať viac

Odstávka elektrickej energie v dňoch 22.7.2022 a 26.7.2022

Stredoslovenská distribučná, a.s., v zmysle ustanovenia § 31 ods. 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z. z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení oznamuje, že v dňoch 22. a 26. júla 2022 (priložené oznamy) bude v obci Nižná Boca prerušená distribúcia elektrickej energie z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy.

Čítať viac

Pozvánka: Z rozprávky do rozprávky

Liptovské múzeum vás srdečne pozýva na podujatie Z rozprávky do rozprávky, ktoré sa uskutoční v nedeľu 5. júna 2022 v Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Návštevníci sa počas podujatia v chalúpkach stretnú s tradičnými rozprávkami a rozprávkovými bytosťami. Tie novšie im predstaví autorka detskej literatúry Silvia Vančová a OZ Divadlo z klobúka. MSSk Sliačania spestria program svojim vystúpením a tradičným stavaním mája na Turíce.

Čítať viac

Vandalizmus v našej obci

V ostatnej dobe sme zaznamenali prejavy vandalizmu nielen na obecnom majetku. Nenechajme si znehodnocovať majetok, ktorý patrí nám všetkým. Ďakujeme, že vám takéto správanie nebude ľahostajné.

Čítať viac