Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Doprava

PR1BINA - rýchlostná cesta R1 (www.asb.sk)

Nižná Boca je ľahko dostupná hneď niekoľkými spôsobmi dopravy. Najpohodlnejšie sa do obce dostanete autom, využiť však môžete aj autobusovú či železničnú dopravu.

Autom

Obcou Nižná Boca prechádza cesta 1. triedy č. 72, ktorá vedie z Podbrezovej a pri Kráľovej Lehote sa napája na cestu 1. triedy č. 18 vedúcu cez Liptovský Hrádok do Liptovského Mikuláša (smerom na západ) a cez Važec a Štrbu do Popradu (smerom na východ).

Od Bratislavy (cez Banskú Bystricu):
MAPA GOOGLE » Diaľnicou D1 po Trnavu, kde sa napojíte na rýchlostnú cestu R1, ktorá vás dovedie cez Nitru, Žarnovicu, Novú Baňu, Žiar nad Hronom a Zvolen až na koniec Banskej Bystrice. Pokračujte cestou č. 66 cez Slovenskú Ľupču, Brusno a Nemeckú až do Podbrezovej, kde za železiarňami odbočte doľava na cestu č. 72 smerom na Bystrú. Cez obce Bystrá a Mýto pod Ďumbierom sa dostanete do Jarabej, kde začína stúpanie na horský prechod Čertovica. Po prechode Čertovicou absolvujete klesanie a cez Vyšnú Bocu dorazíte do obce.

Od Bratislavy (cez Žilinu):
MAPA GOOGLE » Diaľnicou D1 až do Žiliny (okolo Trnavy, Piešťan, Trenčínu a cez Považskú Bystricu), kde pokračujte po ceste E75 smerom na Poprad. Na estakáde zíďte z E75 na cestu č. 18/583 (Poprad/Terchová/Centrum) a na sveteľnej križovatke pri hypermarkete TESCO odbočte doľava smerom na Poprad/Martin (cesta č. 18/E50). Pokračujte podľa pokynov na cestu od Žiliny.

Od Žiliny:
Cestou č. 18/E50 prejdite popod zrúcaninu hradu Strečno a popri Váhu do Vrútok a Martina, kde pokračujte smerom na Poprad. Cez Turany a Kraľovany sa stále popri Váhu dostanete do Ružomberka, cez ktorý prejdete. Pri obci Ivachnová máte 2 možnosti:

  • MAPA GOOGLE » napojte sa na severskú diaľnicu D1, ktorá vás okolo Liptovskej Mary dovedie až k obci Liptovský Peter, kde zídete z diaľnice smerom na Liptovský Hrádok, prejdete okolo nádherného kaštieľa Grand Castle a tesne pred Slovnaft pumpou odbočíte doľava a budete pokračovať smerom na Poprad a Tatranskú Štrbu.
  • MAPA GOOGLE » pokračujte po ceste 1. triedy č. 18 cez Liptovský Mikuláš a Podtureň až do Liptovského Hrádku, cez ktorý prejdete a pred Slovnaft pumpou sa budete držať vpravo.

Pokračujte po ceste č. 18 a za motorestom Červený kút odbočte doľava na cestu č. 72 (smer Podbrezová), ktorá vás okolo Kráľovej Lehoty a cez Malužinú dovedie až do Nižnej Boce.

Od Popradu:
Pri ceste z Popradu máte 2 možnosti:

  • MAPA GOOGLE » severnou diaľnicou D1 až po Liptovský Peter, kde zídete z diaľnice smerom na Liptovský Hrádok, prejdete okolo nádherného kaštieľa Grand Castle a tesne pred Slovnaft pumpou odbočíte doľava a budete pokračovať smerom na Poprad a Tatranskú Štrbu. Pokračujte po ceste č. 18 a za motorestom Červený kút odbočte doľava na cestu č. 72 (smer Podbrezová), ktorá vás okolo Kráľovej Lehoty a cez Malužinú dovedie až do Nižnej Boce.
  • MAPA GOOGLE » cestou 1. triedy č. 18 okolo Tatranskej Štrby, cez Važec a Hybe. Za obcou Hybe pokračujte rovno a napojte sa na cestu č. 72 (smerom na Podbrezovú), ktorá vás okolo Kráľovej Lehoty a cez Malužinú dovedie až do Nižnej Boce.

Od Košíc:
MAPA GOOGLE » Diaľnicou D1 cez Prešov, Spišské Podhradie a Levoču do Popradu a odtiaľ podľa bodu Od Popradu.

Autobusom

Priamo cez Nižnú Bocu prechádza niekoľko priamych diaľkových autobusových spojení rôznych dopravných spoločností. Nasledujúci zoznam ponúka informácie o niektorých z nich:

Okrem diaľkových autobusov do Nižnej Boce premáva aj pravidelná autobusová linka z Liptovského Mikuláša (cez Liptovský Hrádok a Kráľovú Lehotu):

Vlakom

Ak ste sa rozhodli pre cestu vlakom, najbližšia železničná stanica je Liptovský Mikuláš pre zrýchlené a expresné vlaky a Liptovský Hrádok pre miestne či regionálne vlaky. Z oboch miest a železničných staníc premávajú do Nižnej Boce autobusové spojenia (viď Autobus).

Foto: ASB.sk – odborný stavebný portál