Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Spustili sme virtuálny cintorín

Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob, v ktorom je pochovaný, je bez pomoci a rady iných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takáto informácia sa však dá pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet, a to návštevou virtuálneho cintorína.

Naša obec má v tomto roku spracovaný projekt virtuálneho cintorína, ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby obce Nižná Boca, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov. Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest obce Nižná Boca. Projekt bol zrealizovaný spoločnosťou
3WSlovakia s.r.o.

Portál slúži nielen občanom obce Nižná Boca, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež si pozrieť fotografiu náhrobku. Súčasťou informačného portálu je aj informačná tabuľa, ktorá bude inštalovaná priamo na cintoríne v Nižnej Boci.

Virtuálny cintorín pre našu obec je prístupný vo forme linku, ktorý vždy nájdete na konci hlavného menu v ľavej hornej časti webovej stránky obce.

Virtuálna sviečka

Nie všetci máme možnosť navštíviť hroby osobne. Pripravili sme preto pre vás možnosť svojim zosnulým blízkym, priateľom či známym zapáliť virtuálnu sviečku na stránke hrobového miesta. Bližšie informácie k zapáleniu sviečky nájdete priamo na stránke virtuálneho cintorína obce Nižná Boca. Po kliknutí na konkrétne hrobové miesto sa dostanete k zapáleniu virtuálnej sviečky pod fotografiou hrobového miesta.

Ak máte akékoľvek postrehy a nápady týkajúce sa funkčnosti portálu, môžete ich poslať spoločnosti 3WSlovakia s.r.o. na e-mail 3wslovakia@gmail.com, prípadne na tel. číslo 0903 210 053.