Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Stanovisko LVS, a.s. k nepravdivým informáciám

V niektorých médiách a na sociálnych sieťach sa šírili informácie o údajnom obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie, ktorý je vodárenským zdrojom Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., Liptovský Mikuláš (LVS). Vodárne z tohto zdroja po úprave surovej vody v úpravni vody zásobujú verejným vodovodom časť obyvateľov liptovského regiónu pitnou vodou.

LVS ubezpečuje svojich zákazníkov, že kvalita pitnej vody z verejného vodovodu LVS je pod kontrolou a je pre spotrebiteľov bezpečná. Medializované informácie sú neoverené, nepravdivé a zavádzajúce.

LVS nezaznamenala žiadne zhoršenie kvality zdroja pitnej vody v Demänovskej doline, ktoré by malo byť podľa medializovaných informácií spôsobené únikom odpadovej vody zo žúmp alebo zle tesniacej kanalizácie.

V prípade, že médiá neuverejnia opravu alebo stanovisko vedenia spoločnosti, LVS bude nútená obrátiť sa na príslušné orgány činné v trestnom konaní z dôvodu podozrenia, že mohlo dôjsť k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu šírenia poplašnej správy v zmysle
ustanovenia § 361 Trestného zákona.

Ing. Matej Géci,
generálny riaditeľ
Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s.